588 881 770
info@hm-okna.cz

Zasklívání lodžií

Nabízíme Vám zasklívání lodžií, balkonů, zahradních teras a přístřešků v několika variantách:

 1. Bezrámový systém s vyhybkou /vhodný pro lodžie, balkony/
 2. Bezrámový systém bez vyhybky Klima 6mm /vhodný pro lodžie, balkony/
 3. Bezrámový systém bez vyhybky Klima 8mm /vhodný pro lodžie, balkony, terasy do výšky 3 metrů/
 4. Rámový systém posuvný 4mm skla - vhodný pro lodžie a balkony, terasy
 5. Rámový systém posuvný bez svislých rámů, 6mm skla - vhodný pro lodžie a balkony, terasy
 6. Rámový systém posuvný bez svislých rámů , dvojskla - vhodný pro lodžie a balkony, terasy
 7. Zasklení plastovými či hliníkovými rámy - okna, dveře


Rozdíl mezi rámovým a bezrámovým systémem je:

 • rámový systém - zasklení 1/3 lodžie bez možnosti údržby venkovní strany,
 • bezrámový - skla je možné skládat na bok lodžie a tím si otevřít celou lodžii.

Bezrámový a posuvný systém s vyhybkou

http:/www.hm-okna.cz/obrazky/lodzie/bezramovy-system.jpg

Jedná se o zasklívací systém z bezpečnostního tvrzeného skla tloušťky 6mm a hliníkových profilů pro zasklení lodžií domů všech typů. Působí jako další překážka proti vniknutí. Systém lze použít pro lodžie rovné, rohové a lodžie jednostranně či oboustranně částečně předsunuté. Není vhodný pro zasklívání klasických balkonů zcela předsunutých, kde není možné uchytit horní pojezdovou kolejnici ve stropním panelu. Jedná se o přídavný systém zasklení lodžií pro bytové domy všech typů.


Tepelně technické a zvukové vlastnosti:

 • snížení spotřeby energie na vytápění cca o 35 %, součinitel prostupu tepla k = 5,21 Wm-2k-1
 • snížení prostupnosti zvuku cca o 30 %, Rw = 14dB


Realizace

Vlastní realizace představuje připevnění horního profilu do stropního prvku lodžie pomocí kotev do betonů nebo šroubů, nasazení skel a připevnění spodní vodící kolejnice. Dále může se dle přání zákazníka provést celkové zatěsnění balkonů, tj. zatěsnění otvorů v zábradlí lodžie. Při instalaci těsnění mezi skla dojde k poruše mikroventilace a je nutné lodžii pravidelně větrat. V opačném případě dojde ke kondenzaci vody a vodních par, který má za následek tvorbu plísně.

Bezrámový systém bez vyhybky

http:/www.hm-okna.cz/obrazky/lodzie/riuxrb6.jpg

Systém lze použít pro lodžie rovné, rohové a lodžie jednostranně či oboustranně částečně předsunuté. Hlavní výhodou je použití při zasklení lodžií půlkulatých, kulatých. Dále je možné zasklít stavební otvor do výšky 3m. Do všech směrů se dají skla posouvat a skládat.

Není vhodný pro zasklívání klasických balkonů zcela předsunutých, kde není možné uchytit horní pojezdovou kolejnici ve stropním panelu. Mezi výhody patří snadné a bezpečné mytí skel, neovlivňuje architektonický vzhled budovy, krátká doba montáže, dlouhá životnost.

Skleněné tabule se posouvají v horním profilu k boční stěně lodžie, ke které se otočí a zajistí. Otevření může být buď jen částečné anebo úplné. Odsouvání skel je volitelné buď na jednu, na druhou nebo na obě strany. Po úplném uzavření lodžie se systém zajistí proti možnosti otevření zvenčí.

Tepelně technické a zvukové vlastnosti:

 • snížení spotřeby energie na vytápění cca o 35 %, součinitel prostupu tepla k = 5,21Wm-2k-1
 • snížení prostupnosti zvuku cca o 30 %, Rw = 14dB


Realizace

Vlastní realizace představuje připevnění horního profilu do stropního prvku lodžie pomocí kotev do betonů nebo šroubů, nasazení skel a připevnění spodní nosné kolejnice na zábradlí či do podlahy lodžie.

Rámový posuvný zasklívací systém

http:/www.hm-okna.cz/obrazky/lodzie/Standard.jpg

Zakoupením posuvného zasklení můžete i v panelovém domě vytvořit z balkonu nebo lodžie další prostor, který bylo doposud možné využívat pouze v letních měsících a zvětšit tak obytnou plochu bytu.

Zasklení tvoří posuvná křídla, která se skládají z rámu a výplně. Křídla se pohybují na kolečkách po pojezdových profilech. Mezi jednotlivými křídly i po jejich obvodu je osazeno kartáčové těsnění, které chrání vnitřní prostor před povětrnostními vlivy. Při úplném uzavření zasklení do sebe zapadnou zámky vertikálních profilů a zafixují křídla do správné polohy, čímž zabezpečí odolnost proti nárazům větru. V letních měsících lze křídla po uvolnění pojistky jednoduše vysadit. Celé zasklení je možné uzavřít a zajistit několika druhy madel.

Technické listy

Klikněte pro otevření PDF